صاحب‌دیوان، پایـگاه خبــری و تحلیلی تاریخ و فـرهنگ ایران

پارس وی دی اس
دوشنبه, 1 مرداد, 1403

درباره صاحب دیوان

صاحب دیوان

صاحب دیوان، پایگاه خبری برای انعکاس اخبار، تاریخ و فرهنگ ایران و آذربایجان می‌باشد.

برای معرفی بزرگان ،اندیشمندان و هنرمندان دیار آذربایجان و تبیین هویت و داشته های باارزش نیاکان پرافتخارمان و همچنین صیانت از ارزش های والای انسانی، فرهنگی و میراث گذشتگان فعالیت می‌نماید.

ایران گورستان پهناور تاریخ است، چه انسانهایی که در طی چند هزار سال براین خاک زندگی کرده و رفته اند. هنوز رد پایشان در جای جای این خاک برجاست، آنان عشق ورزیدند، رنج کشیدند، تلاش کردند، امیدوار بودند و گذشتند. دلبستگی به خاک این سرزمین جزء لاینفک وجود ما است، قدم به قدم به مردگانی برخورد می کنیم که به ما از زندگان نزدیکترند. شهر آشنا، این شهر رفتگان است. در هر نقطه که خاک را بکاویم ریگی از زندگی آنان به دست می آوریم، هر خانه و نگارخانه ای از انبوه یادگارهای مردمی است که این سرزمین را آباد کردند و آن را دوست می داشتند و در راهش جان هدیه نمودند. چه دست های پینه بسته و چشمهای به راه مانده، آنکه می بایست بیاید و هرگز نیامد، سربازی که رفت و دیگر بازنگشت. سرزمین ما از مردمش جدا نیست، گذشته ی دور آن با مردمانش به یاد می آید و این مردم عیب هایی داشتند و حسن هایی و باید آنها را همینگونه که هستند بپذیریم. از مجموع احوال و سرگذشت چه در دست مانده است؟ تکه یخی در دست که با حرارت و فشار نا آگاهانه مانده ها را به هیچ بدل می کنیم. هم اکنون روزی است که خود دلبستگی های گذشته را جاودانه سازیم و دوشادوش تاریخ سازان قرار گیریم تا آینده بر ما مباهات کند و یا چشم ببندیم و منتظر بمانیم تا دیگران برایمان تاریخ بسازند، بدون سند. روزگار قضاوت خواهد کرد، علیرغم خواست و اراده ما، آیا ما بازنده محکمه ی روزگار خواهیم بود.

صاحب دیوان، رتبه دوم منطقه‌ای و سی‌ام پایگاه‌های خبری کشور

در اردیبهشت 1402 کمیته رتبه‌بندی پایگاه‌های خبری معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نتایج رتبه‌بندی دور پنجم را منتشر کرد. در این رتبه‌بندی پایگاه خبری صاحب دیوان رتبه دوم در میان پایگاه‌های خبری منطقه‌ای را به خود اختصاص داده است. از میان 1783 پایگاه خبری کشور، پایگاه خبری صاحب دیوان رتبه 30 کشوری را کسب کرده است.

لینک نتایج ارزیابی پنجمین دوره رتبه‌بندی پایگاه‌های خبری

صاحب دیوان

پایگاه خبری، تحلیلی فرهنگ و تاریخ ایران و آذربایجان

صاحب امتیاز و مدیر مسئول : کریم میمنت نژاد
سردبیر: —

( زیر نظر شورای سیاست‌گذاری )

مجوزهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی