صاحب‌دیوان، پایـگاه خبــری و تحلیلی تاریخ و فـرهنگ ایران

پارس وی دی اس
دوشنبه, 1 مرداد, 1403

ورود 34 تور خارجی گردشگری به ارس در دو ماه نخست امسال

معاون فرهنگی اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد ارس از ورود 34 تور خارجی در دو ماه نخست سالجاری به منطقه آزاد ارس خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری صاحب دیوان به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، یوسف داداش زاده با اعلام این خبر افزود: در این مدت 394 نفر گردشگر خارجی وارد این منطقه شده اند.

وی افزود: تورهای وارد شده به ارس 18 مورد تور خارجی در فروردین ماه و در اردیبهشت ماه نیز 16 مورد بوده است.
داداش زاده با بیان اینکه تورهای خارجی مذکور از 9 فروردین ماه الی 15 اردیبهشت ماه امسال به این منطقه سفر کرده اند، گفت: مدت اقامت شبانه این مسافران یک شب بوده است.
وی اضافه کرد: میهمانان خارجی ارس در مدت یاد شده از کشورهای سوئیس، دانمارک، آمریکا، ایتالیا، انگلیس، فرانسه، لهستان، ارمنستان، استرالیا و آلمان بوده اند.
منطقه آزاد ارس در شمال غرب ایران و در امتداد دومین رودخانه پرآب ایران در چهار محدوده جلفا، نوردوز، خداآفرین و قلی بگلو واقع بوده و با کشورهای آذربایجان، ارمنستان و جمهوری خودمختار نخجوان هم مرز می باشد. در این منطقه آزاد فعالیت های اقتصادی و سرمایه گذاری های داخلی و خارجی در صنایع مختلف در حال انجام می باشد.
یکی از استراتژی های برتر تعیین شده برای سازمان منطقه آزاد ارس صنعت گردشگری می باشد. بر این اساس این سازمان با تهیه طرح جامع گردشگری گام های بلندی در راستای جذب گردشگر برداشته و نتایج آن در افزایش چشمگیر گردشگران از چند صدهزار نفر در سال های قبل از ایجاد این منطقه به بیش از شش میلیون نفر در سال گذشته نمود یافته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یادداشت