صاحب‌دیوان، پایـگاه خبــری و تحلیلی تاریخ و فـرهنگ ایران

پارس وی دی اس
جمعه, 29 تیر, 1403

کلنگ‌زنی اولین پل معلق آذربایجان‌شرقی در هوراند

با حضور مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان شرقی، سرپرست معاونت امنیتی و انتظامی استانداری و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی اولین پل معلق آذربایجان شرقی در شهرستان هوراند کلنگ‌زنی شد.

پل معلق هوراند با حجم سرمایه‌گذاری اولیه ۳۰۰ میلیارد تومان به طول ۳۹۰ متر و با ارتفاع ۱۰۰ متر توسط بخش خصوصی در سه مرحله به مدت سه سال با امکانات مختلف شامل فضای گردشگری، پارک تفریحی، پارکینگ، سرویس بهداشتی، رستوران، شهربازی احداث خواهد شد.

آقای فرهادی فرماندار شهرستان هوراند ضمن تقدیر از سرمایه‌گذار بخش خصوصی پل معلق هوراند در آیین کلنگ‌زنی بزرگترین و اولین پل معلق استان آذربایجان شرقی گفت: با توجه به وجود ظرفیت‌های غنی و مناسب گردشگری این شهرستان آمادگی کامل خود را برای حمایت از سرمایه گذاران بخش خصوصی در راستای پیشبرد اهداف گردشگری اعلام می‌کنم.

وی همچنین با اشاره به ظرفیت‌های گردشگری شهرستان هوراند گفت: این شهرستان دارای ۱۸ قلعه تاریخی، جنگل و طبیعت بکر و منحصر به فرد، روستا‌هایی با هدف گردشگری، غار‌های تاریخی و گنجینه‌های قدیمی است که در مطالعات اخیر که از اشیای کشف شده بدست آمد قدمت تاریخی هوراند را هشت هزار سال پیش تخمین زدند که نشان از قدمت تاریخی و تمدن غنی این شهرستان است.

وی گفت: امیدواریم این پروژه مایه خیر و برکت برای این شهرستان و منطقه ارسباران باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یادداشت