صاحب‌دیوان، پایـگاه خبــری و تحلیلی تاریخ و فـرهنگ ایران

پارس وی دی اس
چهارشنبه, 2 خرداد, 1403

کاربری‌گردشگری برای باغ گلستان تبریز

تعریف کاربری‌های گردشگری برای باغ گلستان تبریز / شهردار منطقه تاریخی و فرهنگی تبریز از تعریف کاربری‌های گردشگری برای باغ تاریخی گلستان خبر داد.

به‌گزارش صاحب دیوان به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان شرقی، رضا جانفشان روز دوشنبه ۳ بهمن‌ماه ۱۴۰۱ ضمن اعلام این خبر گفت: سامان‌دهی باغ گلستان یکی از مطالبات اصلی مردم منطقه است و ما بنا داریم با تعریف کاربری گردشگری از جمله باغ گل‌ها برای باغ گلستان، این پارک قدیمی تبریز را سامان‌دهی کنیم.

شهردار منطقه تاریخی و فرهنگی تبریز ادامه داد: باغ گلستان و پارک شهر تهران جزو اولین پارک‌های ایران هستند که اگر وضعیت این دو پارک را با یکدیگر مقایسه کنیم می‌بینیم باغ گلستان به حال خود ر‌ها شده، اما پارک شهر تهران به‌دلیل حصارکشی و حفاظت، تبدیل به بهترین پارک تهران برای تفریح خانواده‌ها و جوانان شده است.

جانفشان اظهار داشت: ما می‌خواهیم شهروندان و به ویژه خانواده‌ها را با باغ گلستان آشتی داده و محیطی زیبا و امن برای گردشگران و عموم شهروندان تبریز فراهم کنیم و برای این باغ زیبا برنامه‌های مختلفی مد نظر داریم که طی سال آتی اجرایی خواهیم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یادداشت