صاحب‌دیوان، پایـگاه خبــری و تحلیلی تاریخ و فـرهنگ ایران

پارس وی دی اس
دوشنبه, 1 مرداد, 1403

هوش مصنوعی معلم خصوصی کودکان می‌شود

بیل گیتس می‌گوید ابزارهای هوش مصنوعی هنوز جای پیشرفت دارند، اما به‌زودی می‌توانند به معلم خصوصی دانش‌آموزان تبدیل شوند.

هوش مصنوعی به‌زودی می‌تواند معلم خصوصی کودکان باشد و خواندن و نوشتن به آن‌ها یاد دهد. حداقل «بیل گیتس» چنین باوری دارد و معتقد است که چت‌بات‌های AI می‌توانند 18 ماه دیگر به بچه‌ها خواندن و نوشتن بیاموزند.

به گزارش CNBC، بیل گیتس در نطقی در اجلاس ASU+GSV در سن‌دیگو گفت: «[ابزارهای] هوش مصنوعی به این سطح از توانمندی می‌رسند تا به‌خوبی معلم‌های انسانی عمل کنند.» هم‌بنیان‌گذار مایکروسافت باور دارد که چت‌بات‌های امروزی توانایی فوق‌العاده‌ای در خواندن و نوشتن پیدا کرده‌اند و به‌زودی می‌توانند معلم دانش‌آموزان شوند تا به‌شیوه‌ای که پیش‌تر هرگز در دنیای فناوری دیده نشده است، این مهارت‌ها را در کودکان تقویت کنند.

گیتس می‌گوید: «در ابتدا از مشاهده توانایی این فناوری در کمک‌کردن به خواندن – به‌عنوان یک دستیار تحقیقاتی خواندن – و ارائه بازخورد درزمینه نوشتن حیرت‌زده خواهیم شد.» او مدعی است آموزش کامپیوتر برای تبدیل‌شدن به معلم نوشتن در گذشته کار بسیار سختی تلقی می‌شد. هنگامی که معلمان درباره یک انشا به دانش‌آموزان بازخورد می‌دهند، به ویژگی‌هایی مثل ساختار روایت و شفافیت نثر نگاه می‌کنند که موضوعاتی در سطوح بالای توانمندی‌های شناختی بوده و توسعه آن از طریق کدنویسی کار دشواری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یادداشت