صاحب‌دیوان، پایـگاه خبــری و تحلیلی تاریخ و فـرهنگ ایران

پارس وی دی اس
یکشنبه, 24 تیر, 1403

همکاری فنلاند در احیای دریاچه ارومیه

سفیر فنلاند در ایران با بیان اینکه موضوع آب می‌تواند پرچم اول فنلاند برای ورود به اقتصاد ایران باشد، گفت: در زمینه آب شرکت‌های مختلفی وجود دارد که علاقمند به فعالیت در موضوع آب در ایران هستند ولی در این بین مهمترین مسئله برای ما دریاچه ارومیه و استفاده از فناوری‌های نوین برای احیای این دریاچه است.

کاری کاهیلوئوتو در دیدار با شهردار تبریز اظهار کرد: در گذشته گردشگران زیادی از تبریز به فنلاند سفر می کردند که تلاش داریم این موضوع دوباره فعال شود.

وی با اشاره به پیشرفت‌های فناورانه در فنلاند گفت: ۶ شهر فنلاند به عنوان شهر هوشمند به شمار می روند و در زمینه تولید برق از پسماند نیز، فنلاند پیشرفت زیادی دارد و قبلا در ویتنام نیز این موضوع راه‌اندازی شده است.

کاری کاهیلوئوتو با بیان اینکه موضوع آب می‌تواند پرچم اول فنلاند برای ورود به اقتصاد ایران باشد، تصریح کرد: در زمینه آب شرکت‌های مختلفی وجود دارد که علاقمند به فعالیت در موضوع آب در ایران هستند ولی در این بین مهمترین مسئله برای ما دریاچه ارومیه و استفاده از فناوری‌های نوین برای احیای این دریاچه است.

سفیر فنلاند در ایران با تشریح موقعیت این کشور یادآور شد: فنلاند کشور نسبتا کوچکی با پنج و نیم میلیون نفر جمعیت در شمال اروپا واقع شده است و شکوفایی اقتصاد آن به سبب روابط تجاری و صادرات است.

وی با اشاره به روابط بین ایران و فنلاند خاطرنشان کرد: ایران اولین کشور خارج از اروپا بود که استقلال فنلاند را به رسمیت شناخت و همیشه روابط خوبی داشته‌ایم و در شرایط کنونی نیز به دنبال نقاط مشترک و حفظ ارتباطات بین دو کشور هستیم.

کاری کاهیلوئوتو افزود: هدف ما یادگیری مسائل بیشتر در این سفرها و معرفی ظرفیت‌های فنلاند است و همچنین شناسایی افراد مختلف برای احیای روابط اقتصادی و تجاری را دنبال می کنیم.

سفیر فنلاند در ایران ادامه داد: فنلاند در حوزه آموزش نیز قوی بوده و خدمات خود را به عنوان خدمات تجاری به کشورهای دیگر ارائه می‌دهد و شرکت‌هایی در این حوزه فعال هستند.

 

خبرگزاری فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یادداشت