صاحب‌دیوان، پایـگاه خبــری و تحلیلی تاریخ و فـرهنگ ایران

پارس وی دی اس
پنجشنبه, 31 خرداد, 1403

نمایش «ثقة‌الاسلام» بازآفرینی یک اتفاق مهم تاریخی بود

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عصر امروز یکشنبه (۸ بهمن) به تماشای نمایش «ثقة‌الاسلام» در سالن سنگلج نشست.

به گزارش صاحب دیوان، محمدمهدی اسماعیلی در حاشیه تماشای این نمایش در جمع خبرنگاران گفت: گروه های شهرستانی اجراهای خوبی داشتند؛ این دوستان عزیزمان از تبریز با اجرای خود اتفاق مهم تاریخی را بازگو کردند؛ موضوع «ثقة‌الاسلام» از جمله موضوعاتی است که تاکید شده بود کارهای نمایشی درباره آن تهیه شود. در همین راستا امسال علاوه بر اینکه نمایش «کلنل» به روی صحنه رفت شاهد اجرای نمایش «ثقة‌الاسلام» نیز بودیم.

وی افزود: باید از دوستان عزیز تبریزی‌ به خاطر زحمتشان تشکر کنم و انشالله بتوانیم همین نگاه را در بازآفرینی وقایع مهم تاریخی کشور ادامه دهیم.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره وجه تمایز جشنواره تئاتر فجر امسال با سال های گذشته تصریح کرد: جشنواره امسال خیلی بومی شده و با اقتضائات سنتی و تاریخی کشورمان متناسب است.

استاد دانشگاه تهران تاکید کرد: با نگاه به همه مناطق کشور و حاکم شدن عدالت فرهنگی شاهد بروز استعدادهای خوبی هستیم و از این رو در بهترین سالن‌های شهر تهران گروه های شهرستانی فرصت اجرا دارند.

وزیر فرهنگ درباره شفافیت بودجه وزارت فرهنگ نیز گفت: اطلاعات در این زمینه منتشر شده و کاملا روشن است؛ در قرارگاه شهید آوینی میز تئاتر، موسیقی، هنرهای تجسمی تشکیل شده است؛ سرانه‌ای را نیز در نظر گرفته‌ایم و اقدامات با مدیریت دوستانمان در معاونت هنری به صورت برنامه محور پیش می رود و از همه مجموعه‌های نمایشی کشور حمایت صورت می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یادداشت