صاحب‌دیوان، پایـگاه خبــری و تحلیلی تاریخ و فـرهنگ ایران

پارس وی دی اس
یکشنبه, 24 تیر, 1403

نماهنگ ایرانیم / ویدئو

آذربایجان‌شرقی از پتانسیل خوبی در حوزه‌ی موسیقی برخوردار است.

رییس انجمن موسیقی آذربایجان شرقی از رونمایی ” نماهنگ ایرانیم” به عنوان یکی از وسیع ترین طرح های حوزه موسیقی آذربایجانی خبر داد.
“غلامرضا میرزازاده” عصر سه شنبه در مراسم تقدیر از برگزیدگان چهاردهمین جشنواره ملی موسیقی جوان و همچنین رونمایی از ” نماهنگ ایرانیم ” و تقدیر از عوامل تولید این نماهنگ، اظهار داشت: بیش از یک سال است که ویروس منحوس کرونا، فعالیت های هنری و فرهنگی را بسیار محدود کرده است و در این شرایط لازم بود که فعالیت های ما به شکل دیگری ادامه یابد هر چند در این زمینه سختی زیادی را تحمل کرده و بسیاری از هنرمندان در مباحث معیشتی دچار مشکل شدند.
وی ادامه داد: در اوایل سال 99، تعدادی کنسرت های آنلاین برگزار کردیم که استقبال بسیار خوبی نیز از آن ها به عمل آمد؛ هر چند به خاطر مسائل مالی نتوانستیم این روند را ادامه دهیم که امیدواریم دوباره عزم راسخی برای برگزاری این کنسرت ها وجود داشته باشد.
میرزازاده با اشاره ای به شرکت جوانان استان در چهاردهمین جشنواره ملی موسیقی جوان گفت: این جشنواره، فراگیرترین و معتبرترین جشنواره کشور در حوزه موسیقی محسوب می شود و در این دوره، 95 داور به طور تخصصی، بین شرکت کنندگان داوری می کردند که البته با افتخار 3 نفر از این داوران از استان آذربایجان شرقی و شهر تبریز بودند.
رییس انجمن موسیقی آذربایجان شرقی ادامه داد: در این جشنواره، 52 نفر از استان آذربایجان شرقی به مرحله نهایی راه یافتند و از بین آن ها 27 نفر حایز رتبه شدند که این آمار نشان می دهد، شهر و استان ما دارای پتانسیل خوبی در حوزه موسیقی است.
وی ادامه داد: البته نباید فراموش کرد که این جوانان، اساتید خوبی داشته اند. وقتی آموزش در سطح خوبی ارائه شود، می توان انتظار نتایج خوبی را داشت.
میرزازاده همچنین با اشاره ای به رونمایی از ” نماهنگ ایرانیم ” نیز گفت: این طرح در زمان زنده یاد محمدپور، مدیر کل فقید استان و با پیگیری ایشان کلید خورد که پس از بررسی 10 شعر ارسال شده، اشعار استاد محمد رنجی برای ساخت این نماهنگ انتخاب شد.
وی افزود: این نماهنگ، پتانسیل های موسیقی آذربایجان را به خوبی نشان می دهد و می توان به جرات گفت که تاکنون در موسیقی آذربایجانی، کار وسیعی به این میزان انجام نشده بود.
رییس انجمن موسیقی آذربایجان شرقی ادامه داد: این اثر در پنج استان تصویربرداری شده و هشت خواننده دارد و در آن از سازهای معمول موسیقی آذربایجان استفاده شده است.
وی از نقش آفرینی 50 نفر از هنرمندان استان در طی هشت ما برای تولید اثر خبر داد و گفت: امروز شاهد رونمایی از این نماهنگ بودیم که این اثر از طریق صداوسیما و دیگر شبکه های مجازی پخش خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یادداشت