صاحب‌دیوان، پایـگاه خبــری و تحلیلی تاریخ و فـرهنگ ایران

پارس وی دی اس
سه شنبه, 4 مهر, 1402

نقشه بزرگ مقیاس و بانک اطلاعات مکانی بازار تاریخی تبریز تهیه شد

نقشه بزرگ مقیاس و بانک اطلاعات مکانی بازار تاریخی تبریز برای نخستین بار با همکاری معاونت شهرسازی و معماری و سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تبریز تهیه شد.

به گزارش صاحب دیوان، محمد عزتی معاون معماری و شهرسازی شهردار تبریز با اعلام این خبر گفت: معاونت شهرسازی و معماری با همکاری سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تبریز به منظور تکمیل و به روزرسانی بانک‌های اطلاعات مکانی و نقشه‌های شهری، اقدام به تهیه نقشه بازار تاریخی تبریز در مقیاس ۲۰۰:۱ کرده است.

وی در تشریح جزئیات این نقشه اظهار کرد: این نقشه که برای نخستین بار تهیه شده است دارای لایه‌های اطلاعاتی متعددی از جمله: لایه هندسی کلیه قطعات تجاری، خدماتی و اماکن موجود در بازار به همراه اطلاعات توصیفی مربوطه، معابر و مسیرهای دسترسی، تیمچه‌ها و سراها، تاسیسات و تجهیزات و کاربری های عمومی است.

عزتی افزود: علاوه بر اینکه کلیه اطلاعات نقشه‌ای در قالب بانک اطلاعات GIS آماده سازی و جهت استفاده در سیستم شهرسازی و سایر بخش‌های شهرداری، در سیستم شهرسازی بارگذاری شده است یک نقشه کارتوگرافیک قابل چاپ نیز جهت استفاده عمومی در دسترس کاربران قرار گرفته است.

معاون شهرسازی و معماری شهردار تبریز خاطرنشان کرد: با توجه به عدم وجود یک نقشه دقیق و دارای جزئیات از بازار تبریز، تهیه نقشه و بانک اطلاعاتی مذکور موجب تسهیل در جانمایی دقیق املاک و ارتقاء ارائه خدمات به شهروندان می‌شود.

پارس وی دی اس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یادداشت