صاحب‌دیوان، پایـگاه خبــری و تحلیلی تاریخ و فـرهنگ ایران

پارس وی دی اس
چهارشنبه, 2 خرداد, 1403

نشان‌ عالی تبریز بر سینه خیر بزرگ مدرسه سازی ایران

ویژه برنامه تکریم کریم با بزرگداشت یک عمر فعالیت خیرخواهانه حاج کریم مردانی آذر در تبریز برگزار شد.

در ویژه برنامه “تکریم کریم”، که با قدرشناسی از چند دهه فعالیت خیرخواهانه حاج کریم مردانی آذر برگزار شده بود، لوح زرین، نشان عالی شهر تبریز و نشان عالی دوست‌دار کودک به مدرسه ساز بزرگ کشور اهدا شد.

همچنین شهردار تبریز از پروژه تولید فیلم سینمایی با محوریت شخصیت خیر ملی مدرسه ساز، جناب آقای کریم مردانی آذر خبر داد.

همچنین در این رویداد، “نشان عالی دوست دار کودک” را برای اولین بار به حاج کریم مردانی آذر، به عنوان یکی از مهمترین حامیان سلامت و آمورش کودکان اهدا کرد.

این مراسم که با استقبال گسترده شهروندان تبریزی، چهره های سرشناس این شهر، دانش آموزان مدارس احداث شده توسط حاج کریم مردانی آذر، خیرین مدرسه ساز، فعالین اجتماعی و … برگزار شد، برنامه های متعددی در تکریم ایشان به اجرا در آمدند.

قرائت قرآن، اجرای موسیقی توسط دانش آموزان مدارس حاج کریم مردانی آذر، گرامیداشت نودمین سالگرد تولد، اجرای اهدای گل و شادمانی به وسیله دانش آموزان مدارس مردانی آذری صورت گرفت.

در این مراسم، کودکان مدارس مردانی آذری به ادای احترام به پدربزرگ معنوی خود پرداختند. اجرای بخش‌های مختلف برنامه توسط کودکان و نوجوانانی که در مدارس مردانی آذر تحصیل کردند یا سلامت خود را در مدارس ایشان بازیافته اند انجام شد.

رونمایی از تمبر اختصاصی خیر بزرگ مدرسه ساز کشور، مجسمه سردیس حاج کریم مردانی آذر و تصویرگری چهره حاج کریم مردانی‌آذر از دیگر برنامه های در نظر گرفته شده در این برنامه بودکه با همراهی مخاطبان این برنامه همراه بود.

آئین نکوداشت تکریم کریم به همت ستاد ویژه گرامیداشت این خیّر بزرگ مدرسه ساز و همراهی شهرداری تبریز در سالن همایش‌های بین‌المللی خاوران برگزار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یادداشت