صاحب‌دیوان، پایـگاه خبــری و تحلیلی تاریخ و فـرهنگ ایران

پارس وی دی اس
چهارشنبه, 9 خرداد, 1403

موزه‌های تخصصی در ارومیه ایجاد می‌شود

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان غربی گفت: راه‌اندازی موزه‌های تخصصی در ارومیه نقش مهمی در جذب گردشگر داشته است.

مرتضی صفری در اولین جلسه بررسی راه‌اندازی موزه ورزش در ارومیه برگزار شد، اظهار کرد: راه‌اندازی موزه‌های تخصصی نقش مهمی در جذب گردشگر داشته و تاکنون چند موزه تخصصی از جمله موزه پلیس، طب، کودک و … با همکاری سایر دستگاه‌ها در ارومیه راه‌اندازی شده و در نظر است چندین موزه تخصصی نیز در این شهرستان ایجاد شود.

وی ادامه داد: در بازدید استاندار آذربایجان غربی از مدرسه تاریخی ۲۲ بهمن ارومیه با توجه به تاکید وی بر لزوم تعیین کاربری متناسب برای استفاده از بناهای تاریخی مقرر شد که سه موزه ورزش، تاریخ و مدرسه در آن راه‌اندازی شود.

صفری افزود: با توجه به سابقه آذربایجان غربی در تاریخ ورزشی کشور و با توجه به اینکه در برخی رشته‌ها از جمله والیبال، ارومیه در سطح کشور و حتی جهان حرفی برای گفتن دارد لزوم راه‌اندازی موزه ورزش در این شهر بیش از پیش حس می‌شد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان غربی گفت: در گام نخست کارگروه مشترکی با حضور کارشناسان این اداره‌کل و اداره‌کل ورزش و جوانان تشکیل شود تا محتوا و داده‌های لازم برای راه‌اندازی موزه ورزش تهیه شود.

مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان غربی نیز در این جلسه اظهار کرد: امروزه ورزش یکی از موضوعات مهم اجتماعی بوده که طرفداران زیادی در سطح جهان دارد و بدون شک توجه به این حوزه می‌تواند یک بستر مهمی برای جذب گردشگر باشد.

سجاد بیرامی افزود: این اداره‌کل برای راه‌اندازی موزه ورزش در ارومیه اعلام آمادگی کرده و تلاش می‌کنیم با همکاری یکدیگر موزه در شان مردم استان ایجاد شود که در آن به تاریخ ورزش و اتفاقات مهم ورزشی آذربایجان غربی پرداخته شود.

 

منبع: ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یادداشت