صاحب‌دیوان، پایـگاه خبــری و تحلیلی تاریخ و فـرهنگ ایران

پارس وی دی اس
پنجشنبه, 31 خرداد, 1403

«مستاجر جدید» در تئاتر شهر تبریز

نمایش ” مستاجر جدید” به کارگردانی حسین اصل عبداللهی در تئاتر شهر تبریز به روی صحنه می‌رود.

به گزارش صاحب دیوان، حسین اصل عبداللهی طراح و کارگردان نمایش با اعلام این خبر اظهار کرد: نمایش مستاجر جدید، نوشته اوژن یونسکو، که منتخب جشنواره بین‌المللی تئاتر ازمیر ترکیه نیز بود، یک کمدی سیاه است.

وی افزود: یونسکو در این متن اسارت انسان مدرن را در میان ابزار و اشیا به تصویر می‌کشد و من سعی کردم با یک طراحی صحنه متفاوت این اسارت را به شکل آشکار نمایش بدهم.

عبداللهی گفت: مستاجر جدید ماجرای مردی است که به آپارتمان جدید خود نقل‌مکان می‌کند و در بدو ورود با مسائلی روبرو می‌شود که موقعیت‌های طنز و در عین‌حال تلخی را ایجاد می‌کند.

این مدرس تئاتر همچنین تاکید کرد: به نظر من تئاتر آکادمیک باید موضوعات روز را به شکلی ساده اما زیبا و معقول برای مخاطب به نمایش بگذارد و تمام تلاش ما در این نمایش همین بوده است.

بر اساس این گزارش، علی پوریان، جلال خاکزاد، یوسف اکبرزاده و زحل زادحیدر بازیگران نمایش و‌همچنین محمدصابر حمزه‌زاده، دستیار کارگردان، ثنا حبیب‌اللهی منشی صحنه، فرحان فرهادیانی مدیر صحنه، مریم اکبرزاده و هامون اصل عبداللهی دستیاران صحنه، ترمه پارسا طراح گریم، سیما ابراهیمی طراح گرافیست، اتابک کامیار عکاس و سازنده تیزر، پری اشتری روابط عمومی نمایش مستاجر جدید هستند.

گفتنی است، نمایش مستاجر جدید، از اول بهمن، ساعت ۱۹ در سالن استاد صادقی تئاتر شهر تبریز اجرای عمومی خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یادداشت