صاحب‌دیوان، پایـگاه خبــری و تحلیلی تاریخ و فـرهنگ ایران

پارس وی دی اس
دوشنبه, 1 مرداد, 1403

فراخوان دهمین جشنواره ملی خوشنویسی غدیر در تبریز

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی با اشاره به برگزاری جشنواره ملی خوشنویسی غدیر در تبریز از انتشار فراخوان دهمین جشنواره خوشنویسی غدیر خبر داد.

به گزارش صاحب دیوان، سیدمحمدحسین بلاغی روز سه شنبه اظهار کرد: این جشنواره به منظور بهره گیری از مفاهیم ارزشمند قرآن مجید و عرض ارادت به ساحت مقدس مولای متقیان، امیرمومنان حضرت علی(ع)، بین هنرمندان خوشنویس کشور همزمان با دهه امامت و ولایت و عید سعید غدیر برگزار می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: علاقمندان می‌توانند حداکثر ۲ اثر از آثار خود را در چهار بخش خطوط نستعلیق، شکسته نستعلیق، نسخ و ثلث تا دهم خردادماه جاری از طریق پایگاه اینترنتی azarsh.farhang.gov.ir ارسال کنند.

وی هدف از برگزاری جشنواره یاد شده را اشاعه و ترویج هنر قدسی خوشنویسی و فرهنگ اسلامی، گسترش فعالیت های فرهنگی و هنری، ایجاد انگیزه و رقابت سازنده بین هنرمندان، ایجاد زمینه برای علاقه مندی جوانان به هنر و شناسایی و معرفی استعدادهای هنری عنوان کرد.

بلاغی موضوعات جشنواره ملی خوشنویسی غدیر را شامل آیات، احادیث، اشعار و مطالب با محوریت مولای متقیان و امیر مومنان حضرت علی(ع) و غدیر برشمرد.

همچنین علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به آدرس تبریز، چهارراه بهشتی (منصور سابق)، خیابان شهید بهشتی، نرسیده به خیابان بهادری، طبقه دوم کتابخانه رشدیه، انجمن خوشنویسان تبریز مراجعه کرده یا با تلفن ۳۳۳۶۰۱۷۰ – ۰۴۱ (از ساعت ۱۶ تا ۱۹ روزهای کاری) تماس بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یادداشت