صاحب‌دیوان، پایـگاه خبــری و تحلیلی تاریخ و فـرهنگ ایران

پارس وی دی اس
چهارشنبه, 30 خرداد, 1403

عدم اجرای مصوبه قانونی منطقه آزاد اردبیل سرافکندگی بزرگی برای دولت است

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل: عدم اجرای مصوبه قانونی منطقه آزاد اردبیل سرافکندگی بزرگی برای دولت است
به گزارش صاحب دیوان به نقل از ایسنای اردبیل، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: عدم اجرای مصوبه قانونی منطقه آزاد اردبیل سرافکندگی بزرگی برای دولت است.
آیت الله سید حسن عاملی در خطبه های این هفته نماز جمعه شهر اردبیل با اشاره به افتتاح چندین پروژه صنعتی و عمرانی در مناطق آزاد کشور اظهار داشت: این هفته رئیس جمهور ۸۲ پروژه صنعتی و عمرانی مناطق آزاد کشور را به صورت ویدیو کنفرانس افتتاح کرد و طبق اظهارات رئیس جمهور هشت هزار نفر در این طرح ها مشغول به کار شدند، در این جلسه دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور گزارشی از اقدامات این شورا در سال ۱۴۰۰ را ارائه کرد و گفت در سال ۱۴۰۰ در مناطق آزاد ۳۶ هزار میلیارد تومان و در مناطق ویژه اقتصادی ۶۴ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده که ۹ درصد آن توسط بخش خصوصی بوده است، با این گزارش هر ایرانی خوشحال می‌شود جز استان اردبیل. چه کسی باعث شد که در سال ۱۴۰۰ منطقه آزاد اردبیل که تصویب شده به مرحله اجرا در نیاید ؟محرومیت ما از ۳۶ هزار میلیارد را چه کسی جواب خواهد داد؟
وی ادامه داد: ما با این محرومیت به عقب ماندگی خاص در توسعه منطقه آزاد مبتلی می شویم چه کسی جواب گو است؟ من در اینجا با صراحت عرض می کنم عدم اجرای مصوبه قانونی منطقه آزاد اردبیل سرافکندگی بزرگی برای دولت است. آیا ممکن است دولت به ما جواب دهد که این خلاف بزرگ اضاعه حق بزرگ و اهانت به اهالی استان تا کی ادامه پیدا خواهد کرد؟! رئیس جمهور در این نشست از اهمیت گسترش تعاملات با منطقه اوراسیا صحبت کرده و نقش مناطق آزاد را در این باب بسیار مهم دانسته است من می‌گویم آقای رئیس‌جمهور! اگر واقعاً به این مطلب اعتقاد دارید، پس مهم ترین منطقه آزاد را که در آن باب می‌تواند نقش حیاتی داشته باشد چرا معلق گذاشته‌اید؟ آقای رئیس جمهور! آیا می دانید هر روز که منطقه آزاد استان اردبیل تعطیل می ماند هم استان و هم کشور ضربه جدی می بیند؟ آقای رئیس جمهور! آیا می دانید بی مبالاتی دولت در این باب به نفرت و بدبینی متراکم منجر می شود؟ آقای رئیس جمهور! استان ما چه گناهی کرده که باید تاوان اختلاف دولت و مجمع تشخیص مصلحت را پرداخت کند؟
عاملی با بیان اینکه طرح اخیر اقتصادی دولت صیانت از ثروت ملت ما را موجب می شود، خاطر نشان کرد: اتفاقات اقتصادی کشورهای همسایه که در هفته گذشته رخ داد نشان داد که ایران در واقع برای کشورهای همسایه یارانه می داد! هشت سال تمام ما به آنها یارانه دادیم. از دولت در این خصوص تشکر می کنیم که از ثروت ملت ما صیانت کامل کرد، اما یک نکته مهم داریم با اجرای این طرح مهم اقتصادی قیمت اجناس غیر یارانه بالا رفته و ملت ما را نگران ساخته است با اجرای طرح اقتصادی اخیر قیمت کالاهای غیر یارانه ای متاسفانه در حال صعود است و نظارتی بر آن نیست، در حالی که اجرای طرح اقتصادی ربطی به آنها ندارد از دولت می خواهم این اجناس را به وفور وارد بازار کند و از دستگاه های نظارتی مربوط به کالا می خواهم با جدیت تمام قیمت این کالاها را کنترل کنند و از ملت عزیز هم می خواهم بیش از نیاز خود این گونه کالاها را در خانه انبار نکنند بی صبرانه منتظر اقدامات دولت در خصوص این کالاها هستیم اگر این ها کنترل نشوند اقدامات خوب دولت هم زیر سوال خواهد رفت از دولت محترم می‌خواهیم با درایت و مدیریت در خصوص این محصولات نگرانی‌ها را رفع نماید دولت محترم و همه طراحان اقدام اقتصادی اخیر توجه کنند که اصلی ترین گلایه ملت ما در این طرح در  خصوص افزایش غیر عادی کالاهای غیر یارانه ای است
امام جمعه اردبیل با تشریح خدعه های دشمنان در جهت تلاش برای عدم موفقیت طرح اقتصادی دولت، افزود: ملت عزیز توجه کند که دشمن در ماجرای اخیر زخم خورده و ناکام است و لذا خود را به هر جا می کوبد و به تعبیر عرب ها ” الغریق یتشبث بکل حشیش” اخیراً افراد خاص را روانه میدان دواب کرده تا با قیمت بالاتر از مظنه بازار حیوانات را جمع کنند این مورد قطعی است و من به مسئولین مربوط گزارش دادم و حالا خبر رسیده که عده‌ای یا مزدور یا طماع که همیشه از اضطرار ملت سوء استفاده می کنند به مزارع گندم و جو سرازیر شده‌اند و این محصولات حیاتی را با قیمت بالاتر جمع می‌کنند تا به دولت تحویل داده نشود در اینجا مسئولین هوشیار باشند و کشاورزان هم توجه کنند که بعضی از این خریداران گندم شما را حتی معدوم می کنند تا کشور دچار بحران شوداز کشاورزان می خواهم این ها را حتماً به دستگاه‌های امنیتی و انتظامی معرفی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یادداشت