صاحب‌دیوان، پایـگاه خبــری و تحلیلی تاریخ و فـرهنگ ایران

پارس وی دی اس
یکشنبه, 19 آذر, 1402

شانزدهمین جشنواره تئاتر رضوی در تبریز+جدول اجراها

شانزدهمین جشنواره تئاتر رضوی اول تا پنجم خردادماه جاری به میزبانی تبریز برگزار می شود.

امسال ۱۶ جشنواره ملی رضوی شامل چهار جشنواره شعر، سه جشنواره تئاتر، سه جشنواره هنرهای تجسمی، ۲ جشنواره داستان، ۲ جشنواره آواها و نواها، سرود و جشنواره مطبوعات برگزار می شود که چهار جشنواره در سطح بین المللی است و تبریز همچون سال گذشته میزبان جشنواره تئاتر رضوی است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی در این باره اظهار کرد: امسال برای سومین سال جشنواره تئاتر رضوی به میزبانی تبریز برگزار می شود و با توجه به رفع محدودیت های کرونایی، با حضور مخاطبان بیشتری برگزار خواهیم کرد.

سیدمحمدحسین بلاغی افزود: فراخوان این دوره از جشنواره در دی ماه سال گذشته اطلاع‌رسانی و انجام شد و در مجموع ۱۴ اثر از هشت استان برای حضور در جشنواره انتخاب شده است.

وی با بیان اینکه توجه به فرهنگ و سیره رضوی و اهل بیت برای انتخاب آثار مورد توجه قرار گرفت، گفت: با انتخاب این آثار برای اجرا در تبریز، شاهد توزیع متوازن اجراها از سطح کشور در تبریز هستیم ضمن اینکه موضوعیت و محتوای آثار سیره اهل بیت (ع) به ویژه امام رضا (ع) است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تاکید کرد: بُعد مردمی جشنواره هم یکی از نکات مثبت جشنواره امسال است و امروز تبریز یکی از قطب های تئاتر محسوب می شود و امسال میزبان ۱۰ رویداد مختلف در حوزه نمایش هستیم.

بلاغی یادآور شد: تلاش می کنیم چند گروه خیابانی برگزیده جشنواره خیابانی رضوی که در جیرفت کرمان برگزار شد در تبریز هم اجرا داشته باشند.

جدول اجراهای شانزدهمین جشنواره ملی تئاتر رضوی

“علی محرمی” گفت: شانزدهمین دوره از جشنواره سراسری تئاتر رضوی امسال به میزبانی تبریز و همزمان با دهه کرامت از اول تا پنجم خردادماه جاری در تبریز برگزار و برگزیدگان آن معرفی خواهند شد.

معاون هنری و سینمایی اداره کل تصریح کرد: در طول برگزاری این جشنواره 14 نمایش به روی صحنه خواهد رفت.

براساس این گزارش جدول اجراهای این جشنواره به شرح ذیل است:

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یادداشت