صاحب‌دیوان، پایـگاه خبــری و تحلیلی تاریخ و فـرهنگ ایران

پارس وی دی اس
یکشنبه, 12 آذر, 1402

سرقت اسلحه تاریخی از موزه مردم شناسی اورمیه

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اورمیه با صدور اطلاعیه ای از سرقت یک قبضه کلت دوره معاصر از موزه مردم شناسی اورمیه خبر داد.

مهران عبدزاده در این اطلاعیه آورده است: ضمن تشکر از حساسیت رسانه‌ها به استحضار شهروندان عزیز می‌رساند اخیراً به دلیل اشکال فنی دوربین یکی از اتاق‌های  موزه مردم شناسی اورمیه یک قبضه اسلحه کمری دوره معاصر مورد سرقت قرار گرفت.

وی تاکید کرد: این کلت کمری فلزی با دسته چوبی به طول ۳۰ سانتی‌متر از اشیای غیر فرهنگی بوده و فقط ارزش نمایشی داشته و شئی تاریخی محسوب نمی‌شود.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اورمیه افزود: موضوع در همان ساعات اولیه به مراجع انتظامی و آگاهی مربوطه اطلاع داده شد و اقدامات پلیسی لازم (چهره شناسی و انگشت نگاری) انجام و پیگیری‌های معمول در حال انجام است و نتایج خوبی نیز در این زمینه حاصل شده است.

عبدزاده ادامه داد: این اداره با پرسنل شیفت موزه که در این امر کم توجهی کرده‌اند با جدیت تمام برخورد کرده و با توجه به حساسیت موضوع و با تاکید و راهنمایی کارشناسان امر و به منظور ردیابی سارق یا سارقین از اطلاع رسانی به موقع معذور گشته و خوشبختانه با یافتن سرنخ های جدید درصدد حل موضوع هستیم.

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یادداشت