صاحب‌دیوان، پایـگاه خبــری و تحلیلی تاریخ و فـرهنگ ایران

پارس وی دی اس
پنجشنبه, 30 شهریور, 1402

سامانه گرمایش بازار تاریخی تبریز نیازمند بررسی‌های زمان‌بر است

در بازدید مصیب امیری، رئیس پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری کشور، رضا سامه، مدیرکل پایگاه‌های میراث جهانی و ملی به همراه مدیرپایگاه جهانی از بازار تاریخی تبریز عنوان شد.
مدیرکل پایگاه‌های میراث جهانی و ملی وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری: سامانه گرمایش بازار تاریخی تبریز نیازمند بررسی‌های زمان‌بر است.
به گزارش صاحب دیوان، مدیرکل پایگاه‌های میراث جهانی و ملی وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با بیان اینکه مهندسی ارزش روش لازم برای مدیریت موضوع گرمایشی بازار تبریز است گفت: سامانه گرمایشی این مکان تاریخی نیازمند بررسی‌های عمیق و زمان بر است.
آقای سامه در جلسه بررسی طرح جامع مدیریت بازار جهانی تبریز با محوریت سیستم گرمایشی گفت: سنجش میزان گرمایش تولید شده، میزان هزینه کرد و رفاه ایجاد شده، رفتار سنجی بازار در نوع سیستم اعمالی گرمایشی از جمله اقداماتی است که باید انجام شود.
وی اظهار داشت: بعد از اقدامات مزبور تا بعد از یک سال تجربه و نگاه سیستمی می‌توان به نتیجه منطقی رسید تا بتوان عملیات را ضمن در جریان گذاشتن نمایندگان و بازاریان به‌صورت مدیریت شده اجرایی شود.
آقای سامه با تاکید بر اینکه نحوه سیستم گرمایش باید در پرونده ثبت جهانی بازار تبریز مورد بررسی قرار بگیرد، ادامه داد: در این زمینه باید پرونده ثبت جهانی بازار تبریز بار دیگر برای بررسی نحوه اشاره به سیستم گرمایشی آن مورد بررسی قرار بگیرد و همچنین باید در پلان مدیریت بازار تبریز به تدابیری که در ارتباط با این موضوع در نظر گرفته شده توجه ویژه شود.
وی ادامه داد: مسئله گرمایش بازار تبریز نباید در مدت کوتاه به اجرای اقدامات بیانجامد چرا که قبل از اجرای هرگونه اقدام باید چندین روش توسط مشاور ذیصلاح در نظر گرفته و در چند نقطه بازار به‌عنوان پایلوت اجرا شود تا نکات مهم مورد ارزیابی قرار گیرد.
پارس وی دی اس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یادداشت