صاحب‌دیوان، پایـگاه خبــری و تحلیلی تاریخ و فـرهنگ ایران

پارس وی دی اس
پنجشنبه, 31 خرداد, 1403

ساماندهی ضلع جنوبی مقبره‌الشعرا

یعقوب هوشیار در بازدید از پروژه صفه ضلع جنوبی مقبره الشعرا اظهار کرد: صفه جنوبی مقبره الشعرا با اعتباری بالغ بر ۴۰۰ میلیارد ریال مطابق تابلوی روزشمار نهم اردیبهشت ۱۴۰۲ همزمان با روز ملی شوراها به بهره برداری می رسد.
وی خاطرنشان کرد: این پروژه شامل دو هزارو ۵۰۰ متر مربع مساحت است که در نهایت به پروژه صفه شمالی مقبره الشعرا با هشت هزار و ۵۰۰ متر مربع مساحت ملحق خواهد شد. ساماندهی ضلع شمالی مقبره الشعرا نیز در ۸ شهریور ماه سال جاری به بهره برداری رسیده بود.
هوشیار در این بازدید ضمن بررسی تمام مراحل اجرایی پروژه توصیه های لازم در راستای تسریع آن جهت تحویل به موقع طبق زمانبندی صورت گرفته را ارائه کرد.
مقبره الشعرا نماد فرهنگ و هنر آذربایجان است. مجموعه‌ای که هویت تاریخی شهر را به یدک می کشد و همواره فرش قرمزش، زیر پای گردشگران ایرانی و خارجی گسترده است، مکانی که ۴۰۰ شاعر و ادیب ایرانی از جمله استاد محمدحسین بهجت تبریزی متخلص به شهریار، اسدی طوسی، قطران تبریزی، خاقانی شروانی و همام تبریزی در این مکان آرام گرفته‌اند.

ساماندهی ضلع جنوبی مقبره‌الشعرای تبریز در حال تکمیل است

به گزارش صاحب دیوان به نقل از ایسنا، شهردار تبریز گفت: پروژه ساماندهی صفه جنوبی مقبره الشعرا با اعتبار بیش از ۴۰ میلیارد تومان در حال تکمیل است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یادداشت