صاحب‌دیوان، پایـگاه خبــری و تحلیلی تاریخ و فـرهنگ ایران

پارس وی دی اس
دوشنبه, 1 مرداد, 1403

درخواست فرماندار تبریز؛ مرمت فوری دیوار کنسولگری سابق آلمان

فرماندار تبریز خواستار مرمت فوری دیوار کنسولگری سابق آلمان شد.

یونس فاتح؛ فرماندار تبریز در بازدید میدانی از کنسولگری سابق آلمان (مدرسه سیمه) در تبریز آخرین وضعیت این بنا را بررسی کرد.

وی در خصوص این بنا عنوان کرد: در وهله اول اولویت ما حفظ محیط و حریم کنسولگری سابق آلمان است که پیشنهادات فنی برای حفظ و نگهداری این بنا داده شده است.

فاتح به شکستن حریم و تخریب دیوارهای این خانه توسط شهرداری تبریز در فروردین ماه امسال اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه شهرداری تبریز بدون اخذ مجوز اقدام به تخریب حریم و دیوار های این بنا کرده، پافشاری کرده ایم که موضوع از طرف سازمان میراث فرهنگی استان بطور جدی پیگیری شود.

گفتنی است؛ یعقوب هوشیار؛ شهردار تبریز در نشستی با اصحاب رسانه با اشاره به مسائل پیش آمده در رابطه با کنسولگری آلمان اظهار کرده بود درصورت واگذاری بنا از سوی میراث به شهرداری، دیوار بیرونی این بنا را با تملک مطابق شکل اولیه مرمت و احداث می‌کنیم.

با گذشت ۳ ماه از این ماجرا، آخرین وضعیت بنا نشان می‌دهد نه تنها اقدامی برای بازسازی و مرمت دیوار این خانه صورت نگرفته بلکه با تبدیل شدنش به محل پاتوق معتادان فضای درون بنا نیز تخریب شده و وضعیت امنیتی محله را به هم زده است.

گفتگو: سما شیرزاد/ آذرانجمن

لازم به یادآوری است؛ دیوار کنسولگری سابق آلمان در آخرین روزهای اسفند 1401 توسط شهرداری به دلیل مسیرگشایی خیابان فلسطین جنوبی تخریب شد و پایگاه خبری صاحب دیوان با پوشش خبری به موقع ضمن عمل به وظیفه رسانه ای خود، مسئولین شهری را مجاب به پاسخگویی نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یادداشت