صاحب‌دیوان، پایـگاه خبــری و تحلیلی تاریخ و فـرهنگ ایران

پارس وی دی اس
جمعه, 1 تیر, 1403

خیرات متفاوت شهروند تبریزی با کاشت ۱۰۰ اصله درخت

در راستای ترویج فرهنگ توسعه فضای سبز کلانشهر تبریز و در یک اقدامی خداپسندانه از سوی خانواده مسعود سرابی به یاد همسر مرحومش شادروان بانو لیلی فردیان سرخابی ۱۰۰ اصله درخت مثمر و غیر مثمر در بوستان باغشمال تبریز کاشته شد.

شهردار منطقه سه تبریز ضمن اعلام این مطلب افزود: این اقدام خداپسندانه و ارزشمند برای اولین بار با هدف ایجاد هوای پاک و کمک به زیبایی و فضای سبز تبریز با همکاری شهرداری منطقه ۳ تبریزو به همت خانواده مرحومه بانو سرخابی صورت گرفت.

او افزود: با توجه به تغییرات اقلیمی و مدیریت بحران کم آبی در کشور، ساز و کار این منطقه به سمت فرهنگ سازی و ایجاد حس تعلق در شهروندان به فضای سبز می ‌باشد که در این راستا کارشناسان فضای سبز منطقه در حال شناسایی نقاط و مکان مناسب در سطح محلات هستند که بتوانیم زمینه همکاری بیشتر شهروندان را در امر کاشت و نگهداری نهال، فراهم کنیم.

قاسمی با بیان اینکه امیدواریم اقدام و حرکت خوب فرهنگی توسط خانواده مرحومه بانو لیلی فردیان در کاشت ۱۰۰ اصله درخت در پارک باغشمال به عنوان یک فرهنگ حسنه تبدیل شود، افزود: شهروندان عزیز و علاقه مند به کاشت و نگهداری نهال در سطح شهر، با هدف یادواره‌ شهیدان و عزیزان از دست رفته و البته نوزادان تازه به دنیا آمده و …، می ‌توانند گونه‌های انتخابی خود را خریداری و در مکانهایی که از قبل توسط منطقه شناسایی شده است، کاشت و نگهداری کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یادداشت