صاحب‌دیوان، پایـگاه خبــری و تحلیلی تاریخ و فـرهنگ ایران

پارس وی دی اس
جمعه, 29 تیر, 1403

تماشای جاذبه‌های آذربایجان‌شرقی در مسافر آذران

ایرانگردی با مهدی خلیلی

«مسافر آذران» سری جدید مجموعه مستند «اهل سفر» به تهیه کنندگی میترا روحی منش و کارگردانی یاسر طالبی از تولیدات جدید شبکه مستند است که به معرفی جادبه های تاریخی طبیعی و گردشگری استان آذربايجان شرقي پرداخته است.
به گزارش صاحب دیوان به نقل از روابط عمومی شبکه مستند،‌ تهیه کننده «اهل سفر» در اینباره گفت: این مجموعه در سری جدیدش که با نام «مسافر آذران» پخش می شود به جاذبه های تاریخی، گردشگری، مردم شناسی، آداب و سنن اهالی منطقه و منابع طبیعی و محیط زیست آدربایجان شرقی پرداخته است.

روحی منش درباره تولید سری جدید این مجموعه گفت:‌ پیش تولید این مجموعه چهار ماه طول کشید،‌ پروژه تولید دو بار، اول به دلیل کسالت و بار دوم به دلیل از اسب افتادن راوی مجموعه جناب آقای خلیلی متوقف شد و کار پس از بهبودی ایشان از سر گرفته شد،‌ خوشبختانه مجموعه حالا آماده پخش شده و در نوروز زیبایی استان آذربایجان شرقی را پیش روی مخاطب می گشاید.
این تهیه کننده درباره تولید مجموعه مستندهای «اهل سفر» هم گفت: ایران سرشار از جاذبه هایی است که حتی ایرانیان هم کمتر از آن مطلع هستند،‌ هدف من از آغاز اول معرفی همین زیبایی ها و جاذبه ها به مردم کشورمان و سپس در سطح بین الملل بود.
روحی منش گفت:‌ «مسافر آذران» در ایام عید هر شب با روایت مهدی خلیلی از شبکه مستند پخش می شود و فرصتی را برای بیننده فراهم می کند تا جاذبه های استان آذربايجان شرقي را از نزدیک تماشا کند.
«اهل سفر» در شبکه مستند تولید شده و از عوامل آن می توان به از دیگر عوامل آن می توان به تدوینگر : فرحبخش فرهیدنیا، تصویربردار: امین مافی، نویسنده و کارگردان: یاسر طالبی،‌ صدابردار: سید مجید حسینی، برنامه ریز و دستیار کارگردان: حسن جعفری و طراح، مجری طرح و تهیه‌کننده : میترا روحی منش اشاره کرد.

این مجموعه از سه شنبه 1 فروردین هر شب ساعت 22 از شبکه مستند پخش می شود تکرار آن روز بعد ساعت 10 است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یادداشت