صاحب‌دیوان، پایـگاه خبــری و تحلیلی تاریخ و فـرهنگ ایران

پارس وی دی اس
چهارشنبه, 2 خرداد, 1403

تبریز در عرصه فرهنگ و هنر می‌تواند ستون ایران باشد

استاندار آذربایجان‌شرقی: تبریز در عرصه فرهنگ و هنر می‌تواند ستون ایران باشد

عابدین خرّم با اشاره به جایگاه آذربایجان‌شرقی در تاریخ فرهنگ و هنر ایران اسلامی گفت: جشنواره‌های فرهنگی و هنری پرشماری در استان از سوی حوزه هنری برگزار شده و تبریز در این عرصه می‌تواند ستون ایران باشد.

به گزارش صاحب دیوان به نقل از ایکنا، عابدین خرّم، استاندار آذربایجان‌شرقی، چهارم اسفندماه در دیدار رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی با وی، با اشاره به جایگاه آذربایجان‌شرقی در تاریخ فرهنگ و هنر ایران اسلامی گفت: جشنواره‌های فرهنگی و هنری پرشماری در استان از سوی حوزه هنری برگزار شده و تبریز در این عرصه می‌تواند ستون ایران باشد.
وی با بیان اینکه شکوفایی حوزه هنری در آذربایجان‎شرقی ممکن است و ما نیز به‌طور جدی از این امر پشتیبانی می‌کنیم، افزود: حوزه نفوذ فرهنگی تبریز علاوه بر منطقه شمال غرب، منطقه قفقاز و آناتولی را هم دربر می‌گیرد. به برکت انقلاب اسلامی، هنرمندان ما امروز در تراز جهانی کار می کنند.
استاندار آذربایجان‌شرقی بیان کرد: نیروهای جوان سرمایه بزرگی برای پیشبرد چرخ توسعه اقتصادی و فرهنگی هستند و می‎توانند کارهای بزرگی انجام دهند.
محمدمهدی دادمان، رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی هم در این دیدار گفت: با توجه به فرمایشات مکرر رهبر معظم انقلاب در مورد پیشرو بودن آذربایجان در انقلاب، تشکیل قرارگاه هنری و فرهنگی در این استان یک ضرورت است.
وی بیان کرد: هدف از این مهم، روایت درست و صحیح این وضعیت در قالب‌های مختلف فرهنگی و هنری است و تکلیفی هم که رهبر معظم انقلاب در این حوزه بر دوش همه‌ گذاشتند، وظیفه ما را دوچندان می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یادداشت