صاحب‌دیوان، پایـگاه خبــری و تحلیلی تاریخ و فـرهنگ ایران

پارس وی دی اس
جمعه, 29 تیر, 1403

بقعه شیخ صفی‌الدین اردبیلی در قامت شهرت جهانی‌ خود معرفی شود

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل گفت: پایگاه جهانی شیخ صفی الدین اردبیلی در حدی که باید معرفی نشده است و مدیریت جدید باید برنامه‌های جدی درمورد معرفی این اثر و محتویات معنوی و فرهنگی آن داشته باشد.

به گزارش صاحب دیوان، طی مراسمی در محل مجموعه جهانی شیخ صفی‌الدین اردبیلی فردین عینی به عنوان مدیر جدید این پایگاه جهانی معرفی و با اهدای هدایایی از زحمات مهدی حیدری‌وند مدیر سابق مجموعه جهانی شیخ صفی تقدیر شد.

حسن محمدی ادیب، مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل در این مراسم معارفه گفت: اهمیت مجموعه جهانی شیخ صفی‌الدین اردبیلی بر هیچ کسی پوشیده نیست و مدیریت این مجموعه وظیفه سنگینی برعهده دارد که امیدوارم در حضور مدیر جدید شاهد اتفاقات خوبی در این پایگاه جهانی باشیم.

وی افزود: حکم حکومتی مقام معظم رهبری درمورد این مجموعه که در سفر به اردبیل در سال ۱۳۷۹ انجام شده است یک امتیاز ویژه برای مجموعه جهانی شیخ صفی‌الدین اردبیلی محسوب می‌شود و بر همین اساس به دنبال اختصاص ردیف بودجه ویژه برای این مجموعه هستیم که در وزارت میراث‌فرهنگی نیز مورد موافقت قرار گرفته است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی استان اردبیل تاکید کرد: این مجموعه در حدی که باید معرفی نشده است و مدیریت جدید باید برنامه‌های جدی درمورد معرفی این اثر و محتویات معنوی و فرهنگی آن داشته باشد که در این راستا استفاده از ظرفیت آموزش و پرورش می‌تواند موثر باشد.

محمدی ادیب همچنین با اشاره به اهمیت فعال بودن هیات امنا و شورای راهبری مجموعه، ادامه داد: جلسه هیات امنا و شورای راهبری مجموعه جهانی شیخ صفی‌الدین اردبیلی باید به صورت منظم برگزار شود تا موضوعات مرتبط با این مجموعه در جلسات بررسی و تصویب شوند که مدیر جدید پایگاه در این مورد اهتمام خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یادداشت