صاحب‌دیوان، پایـگاه خبــری و تحلیلی تاریخ و فـرهنگ ایران

پارس وی دی اس
یکشنبه, 24 تیر, 1403

برگزاری کنسرت به نفع زلزله زدگان خوی در تبریز

پارسا خائف خواننده برگزیده برنامه «عصر جدید»، کنسرت خیریه «سسله منی» را به نفع زلزله‌زدگان شهر خوی برگزار می‌کند.

به گزارش صاحب دیوان، پارسا خائف خواننده برگزیده برنامه استعدادیابی «عصر جدید» کنسرت خیریه «سَسله مَنی» (صدا کن مرا) را ۲۶ اسفند ساعت ۱۹ در مرکز همایش‌های بین‌المللی خاوران تبریز به نفع زلزله‌زدگان شهر خوی برگزار می‌کند. قیمت بلیت این کنسرت ۱۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومان است.

در معرفی این کنسرت موسیقی آمده است: «به عنوان فرزند کوچک آذربایجان، با همراهی شما هموطنان عزیز، به یاری مردم شریف خوی می‌رویم. این کنسرت به همراه آنسامبل ایرانی طُرفه به سرپرستی سهراب بحیرایی و آنسامبل آذربایجانی لاچین به سرپرستی رضا محمدی، آراز قاسمی و گروه کُر برگزار می‌شود و تمامی عواید حاصل از این اجرا به عزیزان آسیب‌دیده در زلزله خوی تقدیم خواهد شد.»

همچنین خائف درباره برگزاری این کنسرت در صفحه شخصی خود در فضای مجازی نوشته است: «سَسله مَنی تنها یک کنسرت معمولی نیست؛ یک اجتماع ماندگار به گرد موسیقی کلاسیک ایرانی و آذربایجانی است که تمامی عواید مادی و معنوی آن نثار مردم شریف و نجیب خوی خواهد شد. به امید دیدار شما عزیزان.»

وی بهمن ماه امسال نیز با انتشار متن و ویدئویی از تصمیم خود و گروه موسیقی‌اش برای برگزاری یک کنسرت خیریه به نفع زلزله‌زدگان شهر خوی در تبریز خبر داده بود.

پارسا خائف خواننده موسیقی سنتی متولد ۲۷ اردیبهشت ۱۳۸۴ در اردبیل است. وی از سال ۱۳۹۱ زیر نظر محمدعلی احدی و حیدر محرمی آغاز به یادگیری موسیقی کرد.

مقام اول در جشنواره موسیقی استان اردبیل (سال ۱۳۹۶)، مقام اول جشنواره موسیقی ملی در تهران (سال ۱۳۹۷)، منتخب جشنواره بین‌المللی شمس و مولانا (سال ۱۳۹۷) و برگزیده جشنواره «نوای خرم» از افتخارات خائف است، وی همچنین سال ۱۳۹۸ به عنوان یکی از هنرمندان برگزیده برنامه استعدادیابی «عصر جدید» شبکه سه سیما معرفی شد.

خائف اکنون به دلیل تحصیل در رشته موسیقی و نبود هنرستان موسیقی در اردبیل، ساکن تبریز است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یادداشت