صاحب‌دیوان، پایـگاه خبــری و تحلیلی تاریخ و فـرهنگ ایران

پارس وی دی اس
جمعه, 22 تیر, 1403

برگزاری کارگاه باستانشناسی کودک در سایت موزه عصر آهن

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان‌ شرقی از برگزاری کارگاه باستانشناسی کودک در سایت موزه عصر آهن خبر داد.

به‌گزارش صاحب دیوان و به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان‌ شرقی، احمد حمزه زاده روز دوشنبه ۲۵ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۲، ضمن اعلام این خبر گفت: همزمان با هفته میراث فرهنگی برنامه‌ای ویژه با عنوان باستان شناسی کودک در سایت موزه عصرآهن تبریز برگزار خواهد شد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان‌ شرقی ادامه داد: در این برنامه، کودکان به عنوان میراث داران آینده این مرز و بوم، با حضور در کارگاه آموزشی باستان شناسی با نحوه برخورد صحیح با یک شی باستانی آشنا می‌شوند.

او ادامه داد: بی‌شک فرهنگ سازی در بین خانواده‌ها و نهادینه ساختن اهمیت حفظ و نگهداری از آثار فرهنگی می‌تواند زمینه لازم برای آشنایی کودکان و نوجوانان با مفاهیم میراث فرهنگی در سنین آموزشی را به صورت عینی فراهم سازد، چراکه کودکان در آینده حافظان و حامیان میراث و هویت فرهنگی این سرزمین خواهند بود.

حمزه زاده اظهار داشت: کارگاه باستان شناسی کودک در سایت موزه عصر آهن تبریز در یک محیط شبیه سازی شده باستانی برگزار خواهد شد که در آن کودکان از نزدیک به شکل عملی و تجربی با روند خروج اشیای باستانی از زیر خاک و چگونگی برخورد صحیح با این اشیا آشنا خواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یادداشت