صاحب‌دیوان، پایـگاه خبــری و تحلیلی تاریخ و فـرهنگ ایران

پارس وی دی اس
پنجشنبه, 10 اسفند, 1402

برگزاری جشنواره فرهنگی و هنری ترک‌ها در تهران

اعضای مجمع مشورتی رؤسای شوراهای اسلامی و شهرداران مراکز استان‌های شمال‌غرب کشور با پیشنهاد شهردار تبریز مبنی بر برگزاری جشنواره بزرگ فرهنگی هنری و گردشگری شمال‌غرب کشور در تهران موافقت کردند.

یعقوب هوشیار، شهردار تبریز در پنجمین مجمع مشورتی رؤسای شوراهای اسلامی و شهرداران مراکز استان‌های شمال‌غرب کشور در خصوص جزئیات برگزاری این جشنواره اظهار کرد:  معتقدم برگزاری این جشنواره  در تهران  ظرفیت خوبی برای جذب سرمایه‌گذار در چهار استان رقم می‌زند و برگزاری چنین همایش‌هایی در پایتخت با استقبال گسترده‌ای همراه خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه پیشنهاد می‌دهم، جشنواره فرهنگی و هنری شمال‌غرب کشور به مدت چهار روز در پایتخت برگزار شود، افزود: اختصاص یک روز به هریک از شهرهای اردبیل، ارومیه، زنجان و تبریز در این جشنواره تاثیر بسزایی در جذب سرمایه ‌گذاری و افزایش مشارکت‌های مردمی خواهد داشت.

شهردار تبریز با بیان اینکه همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری بین المللی تبریز ۱۵ آبان برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: هدف این همایش جذب حداکثری  سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی است و در این راستا پیشنهاد می شود شهرهای شمال‌غرب کشور نیز پروژه‌های اساسی سرمایه‌گذاری خود را در قالب بسته های سرمایه‌گذاری در همایش معرفی کنند.

به گفته هوشیار، مجموعه‌های دانش‌بنیان، دانشگاه تبریز، صنایع مختلف، اتاق بازرگانی تبریز نیز در همایش بین‌المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری تبریز  مشارکت دارند.

گفتنی است، اعضای مجمع مشورتی رؤسای شوراهای اسلامی و شهرداران مراکز استان‌های شمال‌غرب کشور با پیشنهاد شهردار تبریز مبنی بر برگزاری جشنواره فرهنگی، هنری و گردشگری شمال‌غرب کشور در تهران، موافقت کردند.

 

خبرگزاری فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یادداشت