صاحب‌دیوان، پایـگاه خبــری و تحلیلی تاریخ و فـرهنگ ایران

پارس وی دی اس
چهارشنبه, 9 خرداد, 1403

برگزاری آیین شب‌های قدر در امامزاده سید محمد

مدیر آستان مقدس امامزاده سید محمد کججانی(ع) گفت: مرکز افق آستان مقدس و اداره اوقاف ناحیه۲ تبریز با اجرای ویژه برنامه‌هایی در شب‌های قدر ماه رمضان، زمینه را برای استفاده زائران و مجاوران فراهم کرده است.

حجت‌الاسلام خلیلی اظهار کرد: به مناسبت شب‌های قدر به مدت سه شب برنامه احیا، مناجات، سخنرانی، مداحی و نوحه‌سرایی در آستان مقدس امامزاده سیدمحمدکججانی تبریز برگزار می‌شود.

وی افزود: خادمان آستان از چند روز گذشته با شوق و شور فراوان در تلاش برای آماده‌سازی فضا برای استقبال از زائران و روزه‌داران هستند و فضای صحن مطهر برای برگزاری مراسم آماده است.

حجت الاسلام خلیلی، خاطرنشان کرد: این برنامه از اذان مغرب با افطاری روزه داران در صحن مطهر آغاز و در ادامه مراسم احیا با برنامه های متنوع فرهنگی معنوی برگزار خواهد شد.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه مراسم‌ها در این مکان از سابقه طولانی برخوردار است و با استقبال خوب روزه‌داران و شب‌زنده‌داران مؤمن قرار می‌گیرد، تا جایی که علاوه بر اهالی منطقه زائرانی از شهرستان‌های همجوار به شکل کاروانی و خانوادگی در این مکان حاضر می‌شوند و مراسم با شکوه احیا را برگزار می‌کنند.

حجت الاسلام خلیلی گفت: طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته قرار است در شب‌های قدر آستان مقدس امامزاده سیدمحمدکججانی(ع) تبریز توسط قاریان ممتاز کشوری و مداح‌های برجسته در این مکان مقدس حضور پیدا می کنند.

مدیر امامزاده سیدمحمدکججانی افزود: مراسم شب‌های پر فضیلت قدر در امامزاده از ساعت ۲۳ و تا ساعت سه بامداد ادامه خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یادداشت