صاحب‌دیوان، پایـگاه خبــری و تحلیلی تاریخ و فـرهنگ ایران

پارس وی دی اس
جمعه, 1 تیر, 1403

برنامه‌های متنوع حوزه هنری برای سالروز صدور فرمان مشروطه

سرپرست حوزه هنری آذربایجان شرقی از برگزاری برنامه های متنوع به مناسبت سالروز صدور فرمان مشروطه در تبریز خبر داد.

به گزارش صاحب دیوان، سرپرست حوزه هنری آذربایجان شرقی درباره این برنامه ها گفت: در طول هفته جاری به مناسبت سالروز صدور فرمان مشروطه برنامه های مختلفی توسط حوزه هنری استان طراحی شده است.

نوید ناصر ادامه داد: برنامه محفلی «مشروطه پرافتخار» که به نقش و بررسی تبریز در مشروطه می پردازد روز یکشنبه 15 مرداد ماه سال جاری راس ساعت 17 در محل پردیس 29 بهمن تبریز با سخنرانی حجه الاسلام دکتر سید حسین علیانسب برگزار می شود. در این برنامه فیلم مستند « از عدلیه تا مشروطه» برای حاضرین در آیین گرامیداشت سالروز صدور فرمان مشروطه اکران می شود.

وی افزود: نشست پژوهشی «تحلیل طنز مطبوعات و تاثیر آن بر مشروطه» دیگر برنامه حوزه هنری است که به مناسبت روز خبرنگار و سالروز صدور فرمان مشروطه برگزار می شود. این نشست پژوهشی روز دوشنبه 16 مرداد ماه سال جاری راس ساعت 17 در محل سالن جلسات بنیاد ایرانشاسی شعبه آذربایجان شرقی واقع در خیابان ثقه الاسلام، درب سرخاب، پلاک 62 با سخنرانی دکتر محمد عزیزی راد برگزار می شود.

 

سرپرست حوزه هنری آذربایجان شرقی در ادامه افزود: برنامه دیگری تحت عنوان «در کوچه های مشروطه» که در واقع روایت میدانی حوادث مشروطه در محله های حکم‌آوار و دوه چی می باشد در روز سه شنبه با حضور اهالی محلات فوق برگزار می شود. در این برنامه حوادث مشروطه در محله های حکم‌آوار و دوه چی توسط کریم میمنت نژاد روایت خواهد شد.

وی تصریح کرد: روایت حوادث مشروطه در محله دوه چی در خانه موزه سفال واقع در خیابان شمس تبریزی راس ساعت 10:30 صبح و روایت حوادث مشروطه در محله حکم آوار در پارک نائب یوسف خان راس ساعت 11:30 قبل از ظهر برگزار می‌شود. اتوبوس مشروطه گردی برای روایت در کوچه های مشروطه راس ساعت 10 صبح از مقابل حوزه هنری استان حرکت خواهد کرد.

ناصر اظهار داشت: نقد و بررسی کتاب‌های «تا در خیابانی مه آلود گم نشوی» به نوشته حسین قربان زاده و «خیابانی به درازای ابدیت» به نوشته مجتبی حبیبی روز چهارشنبه 18 مرداد راس ساعت 17 در محل کتابشهر تبریز واقع در خیابان امام، روبروی مسجد سالار شهیدان برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه سخنران نقد و بررسی کتاب‌های فوق حسین قربان زاده است، گفت: هر دو کتاب باموضوع شیخ محمد خیابانی است که به صورت رمان و داستان با قلمی شیوا فراز و فرودهای زندگی این مجاهد شهید را روایت می کند.

در پایان خاطرنشان می شود، حضور علاقمندان و عموم مردم در این برنامه ها آزاد است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یادداشت