صاحب‌دیوان، پایـگاه خبــری و تحلیلی تاریخ و فـرهنگ ایران

پارس وی دی اس
جمعه, 1 تیر, 1403

افتتاح خانه پدری علامه‌ امینی

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان شرقی از افتتاح خانه پدری علامه‌امینی با حضور نماینده ولی فقیه و امام جمعه تبریز خبر داد.

به‌گزارش صاحب دیوان و به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان شرقی، با حضور نماینده ولی فقیه و امام جمعه تبریز، نماینده مردم سراب در مجلس شورای اسلامی، معاون امور اجتماعی و سیاسی استانداری و فرماندار شهرستان و مدیرکل میراث‌فرهنگی، خانه پدری علامه‌امینی به بهره‌برداری رسید.

احمد حمزه‌زاده مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان شرقی ضمن اعلام این خبر گفت: پس از تملک و خریداری این خانه توسط اداره کل میراث فرهنگی آذربایجان شرقی، مرمت و بازسازی آن از سال ۹۰ آغاز و امروز به بهره‌برداری رسید. این خانه تاریخی بر اساس عکس های دریافتی از خانواده این عالم بزرگوار به همان شکل اولیه و تاریخی خود در ۷۵۰ مترمربع عرصه و ۲۵۰ مترمربع زیربنا با ۴ میلیارد تومان اعتبار بازسازی شد.

حمزه زاده اظهار داشت: در کنار مرمت آثار تاریخی و گردشگری، بازسازی اماکن و بناهای مربوط به شخصیت ها و چهره های مهم را نیز به عنوان یکی از وظایف و ماموریت های خود پیگیری می کنیم و بازسازی خانه پدری علامه امینی در روستای سردهای سراب نیز در همین راستا صورت گرفته است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یادداشت