صاحب‌دیوان، پایـگاه خبــری و تحلیلی تاریخ و فـرهنگ ایران

پارس وی دی اس
جمعه, 22 تیر, 1403

احداث فرودگاه محلی تفریحی و گردشگری در جلفا و خداآفرین

مدیرعامل منطقه آزاد ارس گفت: به توصیه رئیس سازمان هواپیمایی کشور پیگیر احداث فرودگاه محلی تفریحی و گردشگری در جلفا و خداآفرین هستیم.

به گزارش صاحب دیوان، مجید کیانی در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به مخالفت سازمان هواپیمایی کشور با احداث فرودگاه ارس به دلیل تعدد فرودگاه‌های موجود، نبود هواپیما و کمبود پرواز، اظهار کرد: سازمان حفاظت محیط زیست نیز به دلیل قرارگیری محل فرودگاه ارس در منطقه حفاظت شده مراکان از دیگر مخالفان احداث فرودگاه ارس است و مجوزهای مورد نیاز صادر نمی‌شود.

وی ادامه داد: به توصیه رئیس سازمان هواپیمایی کشور پیگیر احداث فرودگاه محلی تفریحی و گردشگری در جلفا و خداآفرین هستیم.

کیانی گفت: باندی که برای پرواز هواپیمای ۱۲ نفره مورد نیاز است باند ۸۰۰ متری است که زمین درنظر گرفته شده در جلفا برای احداث فرودگاه محلی با پادگان ارتش تداخل دارد و مجاورت فرودگاه پارس آباد با زون ۴ منطقه آزاد ارس نیز مشکل احداث فرودگاه محلی خداآفرین است که درصدد تکمیل مطالعات و رفع نواقص هستیم.

وی با بیان اینکه سازمان منطقه آزاد ارس اقدامات متعددی در طول سال‌های گذشته در تکمیل زیرساخت‌ها و تقویت خدمات مناطق داخل محدوده و همجوار انجام داده اما برای مردم تبیین نشده است، تصریح کرد: برای نمونه سازمان در خرید سی‌تی‌اسکن، اجرای فاضلاب هادیشهر، فاضلاب شهرک‌های مسکونی از جمله آتام و مشکات و شاهمار،احداث تصفیه خانه فاضلاب جلفا و… مشارکت داشته است.

کیانی بر فعال‌سازی بازار ارس تاکید کرد و یادآور شد: در سال ۱۴۰۱ اکثریت کالای همراه مسافر در فصل بهار تخصیص یافته بود و قدرت مانور نداشتیم. برای سال ۱۴۰۲، برنامه‌ریزی‌های لازم برای تخصیص کالای همراه مسافر صورت پذیرفت که مثمر ثمر واقع شد بطوریکه سهمیه بصورت فصلی و در بین مغازه‌های فعال توزیع می‌گردد و همین امر موجب افزایش تعداد مغازه‌های قابل اجاره شده است.

رئیس هیات‌مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس با اشاره به رفع مشکل پرونده‌های حقوقی چندین ساله، اظهار داشت: در ۱۰ سال گذشته ۱۱ مجتمع تجاری دارای پایان کار بودند که در یک سال گذشته ۱۰ مجتمع تجاری دیگر به جمع مجتمع‌های تجاری دارای پایان کار اضافه شده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یادداشت