صاحب‌دیوان، پایـگاه خبــری و تحلیلی تاریخ و فـرهنگ ایران

پارس وی دی اس
شنبه, 5 اسفند, 1402

آذربایجان‌شرقی میزبان بخش هنری سوگواره ملی بچه‌های اربعین

مدیر کل کانون آذربایجان شرقی از میزبان بخش هنری سوگواره ملی بچه‌های اربعین در آذربایجان شرقی خبر داد.

به گزارش صاحب دیوان، علی بینش مدیر کل کانون استان با اعلام این مطلب تاکید کرد: سوگواره بچه‌های اربعین به همت و ابتکار ستاد کشوری اربعین کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سه بخش فرهنگی هنری و ادبی برگزار می‌شود.

وی اضافه کرد: بهره‌مندی از فرصت محرم و اربعین برای کودکان و نوجوانان جهت آگاهی بخشی و آشنایی بیشتر با جلوه‌های معنوی و اجتماعی واقعه عاشورا به ویژه مراسم راهپیمایی اربعین سالار شهیدان و فراهم ساختن زمینه‌ای برای شناخت وجوه اخلاقی امام حسین(ع) و واقعه کربلا برای کودکان و نوجوانان از اهداف این سوگواره است.
بینش ادامه دا: راهپیمایی روز اربعین، آئین و سنت‌های محرم و اربعین و میهمانان کوچک امام حسین(ع) محورهای موضوعی این سوگواره است.
وی افزود: بخش فرهنگی این سوگواره به میزبانی استان کرمان، بخش ادبی به میزبانی استان ایلام و بخش هنری شامل نقاشی و عکاسی به میزبانی استان آذربایجان شرقی برگزار خواهد شد.
وی اعلام کرد: گروه‌های سنی ۷ تا ۸ سال (نوخوان) ۹ تا ۱۱ سال (نونهال) ۱۲ تا ۱۴ سال (نونگاه) و ۱۵ تا ۱۷ سال (نوجوان) تا ۲۶ شهریور فرصت دارند آثار خود را در قالب نقاشی و عکاسی به کانون استان آذربایجان شرقی ارسال کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یادداشت