صاحب‌دیوان، پایـگاه خبــری و تحلیلی تاریخ و فـرهنگ ایران

پارس وی دی اس
جمعه, 1 تیر, 1403

آئین نکوداشت خیر مدرسه ساز در تبریز

آئین نکوداشت خیّر ملی مدرسه ساز با عنوان «تکریم کریم» به مناسبت پاسداشت نودمین سالگرد تولد کریم مردانی آذر در تبریز برگزار می شود.

دبیر آئین نکوداشت خیّر ملی مدرسه ساز، حاج کریم مردانی آذر، صبح دوشنبه با اعلام این خبر گفت: این برنامه با عنوان «تکریم کریم» به مناسبت پاسداشت نودمین سالگرد تولد آقای مردانی آذر و عمری تلاش‌های ایشان و برادران‌شان در زمینه اقدامات خیر خواهانه روز پنجشنبه ۲۰ مهرماه در سالن همایش‌های بین المللی خاوران برگزار می‌شود.

جبارعلی ذاکری افزود: حاج کریم مردانی آذر و برادران‌شان چهره‌های شناخته شده جهانی در زمینه کارهای خیر خواهانه هستند؛ به گونه‌ای که یونیسف چند سال قبل اعلام کرد که کمک‌های بشر دوستانه این خانواده از کمک‌های ۱۹۶ کشور بیشتر است.

دبیر آئین نکوداشت خیّر ملی مدرسه ساز با بیان اینکه ویژه برنامه‌های مختلفی برای این مراسم در نظر گرفته شده است، گفت: رونمایی از سردیس، تمبر یادبود ۹۰ سالگی، اثر تصویر سازی شده و موشن گرافی حاج کریم مردانی آذر در “آئین تکریم کریم” انجام خواهد گرفت.

وی یادآوری کرد: ویژه برنامه‌های دیگری نظیر اجرای موسیقی سنتی توسط استاد چنگیز مهدی‌پور و هنرنمایی گروه‌های سرود و موسیقی توسط دانش آموزان مجتمع‌های مردانی آذر اهر و استثنایی تبریز نیز برای آئین نکوداشت “تکریم کریم” پیش بینی شده است.

ذاکری در پایان گفت: نام گذاری یکی از مدارس درحال ساخت اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس استان و یکی از ایستگاه‌های مترو به نام حاج کریم مردانی آذر در دستور کار است.

حاج کریم مردانی آذر، خیّر خوشنام تبریزی در طول چند دهه خدمت خود توانسته ۴۰ مدرسه برای دانش آموزان مناطق مختلف آذربایجان شرقی، منطقه ۱۰ شهرداری تهران و استان سیستان و بلوچستان بسازد.

وی مجتمع‌های شبانه روزی و خوابگاه‌هایی را نیز برای دانش آموزان مناطق محروم ساخته است، اما ساخت بیمارستان کودکان مردانی آذر تبریز و تجهیز چندین بیمارستان دیگر از اقدامات شاخص این خیّر نوع دوست تبریزی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یادداشت