یادداشت

گفتگو

گزارش

عکس

سفر فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا به تبریز

سردار سعید محمد فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا (ص) امروز دوشنبه برای بازدید از آخرین وضعیت پروژه‌های شهری به تبریز سفر کرد.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص) امروز با همراهی شهردار تبریز، از پروژه‌هایی همچون پارک بزرگ و اتوبان ولایت بازدید کرد. این دو پروژه در کنار پروژه مرکز دفن پسماندهای شهرداری تبریز، پروژه‌های کلان مشارکتی شهرداری تبریز و قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء است که سال گذشته قرارداد اجرای آن به مبلغ ۲ هزار میلیارد تومان به امضای طرفین رسید.

همچنین امروز در جریان سفر فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص)، تفاهم‌نامه احداث دو هزار واحد مسکونی برای جابه‌جایی دو هزار خانوار حاشیه‌نشین به‌عنوان عظیم‌ترین پروژه حاشیه‌نشینی در کشور، در تبریز امضا شد.

عکس از مینا نوعی / خبرگزاری مهر

 

قلب تپنده برج ساعت عمارت تاریخی شهرداری تبریز

 

این ساعت بر روی برج ۳۰ متری عمارت شهرداری تبریز نصب شده که یکی از دیدنی های شهر تبریز است و ساخت آن توسط آفدیس اوهانجانیان معمار ایروانی مقیم تبریز و به دستور شهردار وقت تبریز ارفع الملک جلیلی از ۱۳۱۴ تا ۱۳۱۸ خورشیدی طول کشیده است و در سال ۱۳۷۷ به ثبت ملی رسیده است.

ساعت عمارت شهرداری تبریز، توسط شرکت انگلیسی gillett&johnston ساخته شده است و از نوع مکانیکی چهار صفحه ای بوده که از صدها قطعه و چرخ دنده بسیار حساس تشکیل شده که گذر زمان را هر ۱۵ دقیقه یکبار با طنین موزون زنگ های بزرگ موجود در بالای برج یادآوری می کند.

 

روایت مشروطه ایران از دریچه کارت پستال ها

عکس ها روایت گران صادق و بی اغراق تاریخ بوده اند.به مناسبت فرارسیدن سالروز صدور فرمان حریت و آزادگی ایران صدور فرمان مشروطیت ثمره خون و مجاهدت های قهرمانانه تبریز به تماشای چند کارت پستال می نشینیم.

نمایشگاه عکس‌های تاریخی مشروطه

نمایشگاه عکس از: بهمن پور

زمان؛ از 95/4/22 به مدت یک هفته
مکان؛ موزه عکسخانه شهر: تهران، میدان هفتم تیر، خیابان بهارشیراز،  ضلع جنوب غربی میدان بهارشیراز، بوستان بهارشیراز

اختتامیه بیست و سومین دوره مسابقات قرآن کریم مسجد جامع حکم آباد تبریز / گزارش نصویری

 

مراسم اختتامیه بیست و سومین دوره مسابقات قرآن کریم مسجد جامع حکم آباد تبریز با حضور حضور جناب اقای مهندس لطیفی، مدیرکل محترم صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی و حضور حاج آقای حمیدی، معاونت محترم فرهنگی شهرداری تبریز و حاج حسین خلیلی، فرمانده محترم حوزه 5 بسیج شهری تبریز در حال برگزاری می‌باشد.

عکس‌هایی از ستارخان که تابحال ندیده‌ایم

عکس‌ها از آرشیو استاد ابراهیم پورحسین خونیق

اختصاصی پایگاه خبری تاریخ و فرهنگ آذربایجان- صاحب دیوان

 

 

 

ابراهیم پورحسین خونیق،‌ تاریخ شناس برجسته تبریزی که حوزه تخصصی او عکس‌های قدیمی به خصوص عکس‌های دوره قاجار مربوط به تبریز و آذربایجان است.
از این استاد تاریخ‌شناس آثار و کتاب‌های متعددی منتشر گردیده‌است که به تبریز به روایت تصویر  و آذربایجان ولیعهد نشین می‌توان اشاره نمود.

 

معرفی کتاب

جدیدترین مطالب صاحب دیوان